foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry
tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:382522
rekrutacja
VI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowskich Górach znajduje się w gronie elitarnych szkół  w Polsce. To tutaj młodzież klasy wojskowej uczestniczy w pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej. Od 2017 roku szkoła prowadzi pion Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.
Młodzież klasy wojskowej uczęszcza na zajęcia z edukacji wojskowej, uczestniczy w tzw. Wojskowych Dniach Szkoleniowych oraz swoje umiejętności związane ze sztuką wojskową doskonali podczas 50 godzinnego poligonu, organizowanego na obiektach patronackiej jednostki wojskowej. Zajęcia wojskowe realizowane są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. Szkoła posiada profesjonalny, szkoleniowy sprzęt wojskowy, który został pozyskany w związku z realizacją dotacji MON na zakup wyposażenia przez szkoły prowadzące  pilotażowy program.
Po zakończeniu szkolenia wojskowego absolwent szkoły otrzymuje certyfikat MON o ukończeniu tego szkolenia. Wówczas może rozpocząć przygodę z wojskiem, odbywając skróconą służbę przygotowawczą, zasilając szeregi żołnierzy służby zawodowej, w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz w Obronie Terytorialnej Kraju.
Absolwent może kontynuować naukę na studiach wojskowych :
- Wojskowej Akademii Technicznej
- Akademii Wojsk Lądowych
- Akademii Sił Powietrznych
- Akademii Marynarki Wojennej
Obecnie szkoła ubiega się o prowadzenie od 1 września 2020 roku Oddziału Przygotowania Wojskowego. Decyzję w tej kwestii podejmie Minister Obrony Narodowej, który będzie sprawował merytoryczny nadzór nad oddziałem.
Czekamy na Ciebie !!!
foto 0001  foto 0002

Inspektor Danych Osobowych
Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.
01Największa impreza kulturalno - historyczna w powiecie tarnogórskim to tradycyjnie Gwarki w Tarnowskich Górach. Nazwa imprezy powstała od górników wydobywających srebronośną galenę, zwanych gwarkami. Święto miasta, organizowane jest od ponad pół wieku. Podczas imprezy świętuje się rocznicę przejazdu Jana III Sobieskiego przez Tarnowskie Góry. Polski król, podążający ze swoimi wojskami na pomoc Wiedniowi obleganemu przez Turków został bardzo uroczyście przywitany przez tamtejszych gwarków. 9 września pochód podziwiało kilkanaście tysięcy osób. W pochodzie historycznym prezentowana jest cała wielowiekowa historia miasta od XVI do XXI wieku. Byli gwarkowie, którzy do początków XX wieku wydobywali rudy srebra w kopalni na terenie miasta, szli pierwsi mieszczanie, burmistrzowie, książęta, założyciele miasta. Publiczność pozdrawiała sławne osobowości, które swego czasu odwiedziły Tarnowskie Góry. W pochodzie historycznym zobaczyliśmy też wojska szwedzkie, napoleońskie, ale także króla Jana III Sobieskiego. Mieszkańcy zobaczyli żołnierzy 3. Pułku Ułanów Śląskich z okresu międzywojennego, powstańców śląskich, wojska niemieckie, ale i współczesną kompanię reprezentacyjną Pułku Chemicznego z Tarnowskich Gór. Jego dowództwo pokazało też sprzęt wojskowy. W pochodzie jak każdego roku pokazali się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum, a także młodzież szkół ponadgimnazjalnych, wśród których godnie prezentowała się nasza szkoła. "Kolejówkę" dumnie wraz z opiekunami reprezentowali uczniowie klas mundurowych wojskowych i policyjnych, jak również klasy techniczne, technik logistyk i technik transportu kolejowego. Co roku przemarsz ten podziwiają tysiące ludzi. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji w nim uczestniczyć, polecamy wybrać się do Tarnowskich Gór w przyszłym roku.
uonet+
molnet plus

Z naszej galerii...

czytaj pl 2017 plakat

piątek, 29 maja 2020
Dziś imieniny:
Magdaleny, Bogumily

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2020/2021

2003 - 2020 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska
Tłumaczenie na język niemicki: mgr Wioletta Szyguła

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...