foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
  ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry

 tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:319272

Inspektor Danych Osobowych
Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.
12Jak powszechnie wiadomo - człowiek najlepiej uczy się w praktyce. Nie zawsze wystarczy sucha teoria, zeszyt i pasanie, pisanie, pisanie... Tak więc z początkiem nowego roku szkolnego kiedy to jeszcze pogody na to pozwalały, często wychodziliśmy w teren, aby przyjrzeć się służbie tarnogórskich Kolejarzy "od kuchni".
Już w pierwszym dniu po rozpoczęciu ostatniego już dla nas roku szkolnego poszliśmy przypomnieć i utrwalić wiedzę na specjalny pociąg ratunkowy - czyli miejsce naszych częstych wycieczek. Natomiast dzień później uczestniczyliśmy w Kongresie o transporcie intermoldalnym w KATOWICACH. Z kolei w dniu 9 września wzięliśmy udział w Dniach otwartych zorganizowanych z okazji 100-lecia ZZM (Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce). Dzień później wybraliśmy się pieszo na posterunek odprawy pociągów. Tam też skorzystaliśmy z okazji aby zobaczyć różnego rodzaju dokumentacje rozrządu, itp. Była to także kolejna już okazja do porozmawiania z Kolejarzami o ich służbie i codziennych obowiązkach. Natomiast dnia 17 września pojechaliśmy na górkę rozrządową kierunku próżnego st. TARNOWSKIE GÓRY. Najpierw koordynator przewozów objaśnij krótko co i jak, następnie pani odprawiacz przybliżyła nam i rozjaśniła nieco jak wygląda rozrząd pociągów na górce. Potem przeszliśmy na górkę rozrządową. Mieliśmy także okazję do zobaczenia rozrządu z bliska. Następnie przeszliśmy do najwyższej na stacji nastawni, do nastawni piętrowej, gdzie mieści się nast. rozrz. TGD31 (dolna) i nast. dysp. TGD (górna). Z racji tego iż jest to wysokość trzeciego/czwartego piętra mieliśmy także okazję zobaczyć panoramę tej ogromnej, aczkolwiek niewykorzystywanej w pełni stacji. I również okazja do zadawania pytań i porozmawiania z pracownikami.
Po powrocie wszyscy uznaliśmy, że była to jedna z najlepszych, jeżeli nie najlepsza wycieczka w dotychczasowej przygodzie z "KOLEJÓWKĄ".
Poniżej zamieszczamy fotorelację z naszej ostatniej wycieczki.
uonet+
molnet plus

Z naszej galerii...

czytaj pl 2017 plakat

środa, 24 października 2019
Dziś imieniny:
Rafała, Marcina

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2019/2020
plan lekcji

2003 - 2019 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska
Tłumaczenie na język niemicki: mgr Wioletta Szyguła

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...