foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry
tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:382524
rekrutacja
VI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowskich Górach znajduje się w gronie elitarnych szkół  w Polsce. To tutaj młodzież klasy wojskowej uczestniczy w pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej. Od 2017 roku szkoła prowadzi pion Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.
Młodzież klasy wojskowej uczęszcza na zajęcia z edukacji wojskowej, uczestniczy w tzw. Wojskowych Dniach Szkoleniowych oraz swoje umiejętności związane ze sztuką wojskową doskonali podczas 50 godzinnego poligonu, organizowanego na obiektach patronackiej jednostki wojskowej. Zajęcia wojskowe realizowane są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. Szkoła posiada profesjonalny, szkoleniowy sprzęt wojskowy, który został pozyskany w związku z realizacją dotacji MON na zakup wyposażenia przez szkoły prowadzące  pilotażowy program.
Po zakończeniu szkolenia wojskowego absolwent szkoły otrzymuje certyfikat MON o ukończeniu tego szkolenia. Wówczas może rozpocząć przygodę z wojskiem, odbywając skróconą służbę przygotowawczą, zasilając szeregi żołnierzy służby zawodowej, w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz w Obronie Terytorialnej Kraju.
Absolwent może kontynuować naukę na studiach wojskowych :
- Wojskowej Akademii Technicznej
- Akademii Wojsk Lądowych
- Akademii Sił Powietrznych
- Akademii Marynarki Wojennej
Obecnie szkoła ubiega się o prowadzenie od 1 września 2020 roku Oddziału Przygotowania Wojskowego. Decyzję w tej kwestii podejmie Minister Obrony Narodowej, który będzie sprawował merytoryczny nadzór nad oddziałem.
Czekamy na Ciebie !!!
foto 0001  foto 0002

Inspektor Danych Osobowych
Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.
12Jak powszechnie wiadomo - człowiek najlepiej uczy się w praktyce. Nie zawsze wystarczy sucha teoria, zeszyt i pasanie, pisanie, pisanie... Tak więc z początkiem nowego roku szkolnego kiedy to jeszcze pogody na to pozwalały, często wychodziliśmy w teren, aby przyjrzeć się służbie tarnogórskich Kolejarzy "od kuchni".
Już w pierwszym dniu po rozpoczęciu ostatniego już dla nas roku szkolnego poszliśmy przypomnieć i utrwalić wiedzę na specjalny pociąg ratunkowy - czyli miejsce naszych częstych wycieczek. Natomiast dzień później uczestniczyliśmy w Kongresie o transporcie intermoldalnym w KATOWICACH. Z kolei w dniu 9 września wzięliśmy udział w Dniach otwartych zorganizowanych z okazji 100-lecia ZZM (Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce). Dzień później wybraliśmy się pieszo na posterunek odprawy pociągów. Tam też skorzystaliśmy z okazji aby zobaczyć różnego rodzaju dokumentacje rozrządu, itp. Była to także kolejna już okazja do porozmawiania z Kolejarzami o ich służbie i codziennych obowiązkach. Natomiast dnia 17 września pojechaliśmy na górkę rozrządową kierunku próżnego st. TARNOWSKIE GÓRY. Najpierw koordynator przewozów objaśnij krótko co i jak, następnie pani odprawiacz przybliżyła nam i rozjaśniła nieco jak wygląda rozrząd pociągów na górce. Potem przeszliśmy na górkę rozrządową. Mieliśmy także okazję do zobaczenia rozrządu z bliska. Następnie przeszliśmy do najwyższej na stacji nastawni, do nastawni piętrowej, gdzie mieści się nast. rozrz. TGD31 (dolna) i nast. dysp. TGD (górna). Z racji tego iż jest to wysokość trzeciego/czwartego piętra mieliśmy także okazję zobaczyć panoramę tej ogromnej, aczkolwiek niewykorzystywanej w pełni stacji. I również okazja do zadawania pytań i porozmawiania z pracownikami.
Po powrocie wszyscy uznaliśmy, że była to jedna z najlepszych, jeżeli nie najlepsza wycieczka w dotychczasowej przygodzie z "KOLEJÓWKĄ".
Poniżej zamieszczamy fotorelację z naszej ostatniej wycieczki.
uonet+
molnet plus

Z naszej galerii...

czytaj pl 2017 plakat

piątek, 29 maja 2020
Dziś imieniny:
Magdaleny, Bogumily

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2020/2021

2003 - 2020 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska
Tłumaczenie na język niemicki: mgr Wioletta Szyguła

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...