foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry
tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:383412
rekrutacja
VI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowskich Górach znajduje się w gronie elitarnych szkół  w Polsce. To tutaj młodzież klasy wojskowej uczestniczy w pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej. Od 2017 roku szkoła prowadzi pion Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.
Młodzież klasy wojskowej uczęszcza na zajęcia z edukacji wojskowej, uczestniczy w tzw. Wojskowych Dniach Szkoleniowych oraz swoje umiejętności związane ze sztuką wojskową doskonali podczas 50 godzinnego poligonu, organizowanego na obiektach patronackiej jednostki wojskowej. Zajęcia wojskowe realizowane są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. Szkoła posiada profesjonalny, szkoleniowy sprzęt wojskowy, który został pozyskany w związku z realizacją dotacji MON na zakup wyposażenia przez szkoły prowadzące  pilotażowy program.
Po zakończeniu szkolenia wojskowego absolwent szkoły otrzymuje certyfikat MON o ukończeniu tego szkolenia. Wówczas może rozpocząć przygodę z wojskiem, odbywając skróconą służbę przygotowawczą, zasilając szeregi żołnierzy służby zawodowej, w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz w Obronie Terytorialnej Kraju.
Absolwent może kontynuować naukę na studiach wojskowych :
- Wojskowej Akademii Technicznej
- Akademii Wojsk Lądowych
- Akademii Sił Powietrznych
- Akademii Marynarki Wojennej
Obecnie szkoła ubiega się o prowadzenie od 1 września 2020 roku Oddziału Przygotowania Wojskowego. Decyzję w tej kwestii podejmie Minister Obrony Narodowej, który będzie sprawował merytoryczny nadzór nad oddziałem.
Czekamy na Ciebie !!!
foto 0001  foto 0002

Inspektor Danych Osobowych
Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.
konkurs kartka stroik"Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszystkie spory,
(...) Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia,
Drzewa ptakom, ptaki drzewom,
Tchnienie wiatru płatkom śniegu."
(Krzysztof Dzikowski)

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie sztuk wizualnych o tematyce bożonarodzeniowej pt. "Radosne święta – twórcze święta". Konkurs jest imprezą organizowaną w ramach prac Powiatowej Reprezentacji Młodzieży, wspierającą ideę integracji młodzieży szkół powiatu tarnogórskiego. Adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez Powiat Tarnogórski.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań tradycją Świąt Bożego Narodzenia, obudzenie aktywności twórczej uczniów, współpraca i integracja uczniów szkół ponadgimnazjalnych, promocja talentów młodzieży, zachęcanie uczniów do aktywizacji pozaszkolnej.

Prace konkursowe powinny być związane z tematyką Bożonarodzeniową i wykonane indywidualnie  w dowolnej technice, np. rzeźba, malarstwo, rysunek, witraż, szopka, lampion, stroik itp.

Prace konkursowe powinny być opisane: imię i nazwisko, klasa, szkoła.

Kompozycje konkursowe należy złożyć do 9 grudnia 2019r. u p. Aleksandry Łągiewki w s. 36.

Konkurs sztuk wizualnych o tematyce bożonarodzeniowej pt. "Radosne święta – twórcze święta" połączony jest ze szkolnym konkursem na najpiękniejszą kartkę świąteczną i prace przestrzenną.

W konkursie udział wezmą prace wyróżnione w szkolnym konkursie "Najpiękniejsza kartka świąteczna i stroik bożonarodzeniowy".

Koordynator konkursu: p. Aleksandra Łągiewka.

Zachęcam do udziału w konkursie!
uonet+
molnet plus

Z naszej galerii...

czytaj pl 2017 plakat

środa, 03 czerwca 2020
Dziś imieniny:
Leszka, Tamary

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2020/2021

2003 - 2020 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska
Tłumaczenie na język niemicki: mgr Wioletta Szyguła

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...