foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry
tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:383412
rekrutacja
VI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowskich Górach znajduje się w gronie elitarnych szkół  w Polsce. To tutaj młodzież klasy wojskowej uczestniczy w pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej. Od 2017 roku szkoła prowadzi pion Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.
Młodzież klasy wojskowej uczęszcza na zajęcia z edukacji wojskowej, uczestniczy w tzw. Wojskowych Dniach Szkoleniowych oraz swoje umiejętności związane ze sztuką wojskową doskonali podczas 50 godzinnego poligonu, organizowanego na obiektach patronackiej jednostki wojskowej. Zajęcia wojskowe realizowane są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. Szkoła posiada profesjonalny, szkoleniowy sprzęt wojskowy, który został pozyskany w związku z realizacją dotacji MON na zakup wyposażenia przez szkoły prowadzące  pilotażowy program.
Po zakończeniu szkolenia wojskowego absolwent szkoły otrzymuje certyfikat MON o ukończeniu tego szkolenia. Wówczas może rozpocząć przygodę z wojskiem, odbywając skróconą służbę przygotowawczą, zasilając szeregi żołnierzy służby zawodowej, w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz w Obronie Terytorialnej Kraju.
Absolwent może kontynuować naukę na studiach wojskowych :
- Wojskowej Akademii Technicznej
- Akademii Wojsk Lądowych
- Akademii Sił Powietrznych
- Akademii Marynarki Wojennej
Obecnie szkoła ubiega się o prowadzenie od 1 września 2020 roku Oddziału Przygotowania Wojskowego. Decyzję w tej kwestii podejmie Minister Obrony Narodowej, który będzie sprawował merytoryczny nadzór nad oddziałem.
Czekamy na Ciebie !!!
foto 0001  foto 0002

Inspektor Danych Osobowych
Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.
09W dniu 28.11.2019 w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych im.Jana Pawła II w Tarnowskich Górach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych VI Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum nr 12.
W uroczystości udział wzięli posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pani Barbara Dziuk oraz pan Tomasz Głogowski, członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego pan Stanisław Torbus, Komendant WKU w Gliwicach ppłk Mirosław Stefanów, Dowódca 5 Pułku Chemicznego im.gen.broni Leona Berbeckiego  płk Mirosław Kobryń, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach bryg. Piotr Krężel , przedstawiciele policji, straży granicznej, Dyrektor Zakładów Linii Kolejowej PKP PLK w Tarnowskich Górach pan Wojciech Kwiatkowski, Dyrektor PKP CARGO  Śląski Zakład Spółki pan Zenon Zemła.
Wśród gości byli przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz rodzice uczniów.
Uroczystość miała podniosły charakter i wojskową oprawę, gdyż ZST-U w Tarnowskich Górach jest szkołą pilotażową MON realizującą program Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.
Po ślubowaniu uczniów w drugiej części uroczystości miało miejsce podpisanie porozumienia o współpracy szkoły z PKP CARGO Śląskim Zakładem Spółki, gdyż Technikum nr 12 kształci młodzież w zawodzie „technik transportu kolejowego”.
Dyrektor szkoły wyraża wdzięczność wszystkim gościom, którzy swoją obecnością uświetnili uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.
uonet+
molnet plus

Z naszej galerii...

czytaj pl 2017 plakat

środa, 03 czerwca 2020
Dziś imieniny:
Leszka, Tamary

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2020/2021

2003 - 2020 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska
Tłumaczenie na język niemicki: mgr Wioletta Szyguła

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...