foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry
tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:388120
rekrutacja
VI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowskich Górach znajduje się w gronie elitarnych szkół  w Polsce. To tutaj młodzież klasy wojskowej uczestniczy w pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej. Od 2017 roku szkoła prowadzi pion Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.
Młodzież klasy wojskowej uczęszcza na zajęcia z edukacji wojskowej, uczestniczy w tzw. Wojskowych Dniach Szkoleniowych oraz swoje umiejętności związane ze sztuką wojskową doskonali podczas 50 godzinnego poligonu, organizowanego na obiektach patronackiej jednostki wojskowej. Zajęcia wojskowe realizowane są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. Szkoła posiada profesjonalny, szkoleniowy sprzęt wojskowy, który został pozyskany w związku z realizacją dotacji MON na zakup wyposażenia przez szkoły prowadzące  pilotażowy program.
Po zakończeniu szkolenia wojskowego absolwent szkoły otrzymuje certyfikat MON o ukończeniu tego szkolenia. Wówczas może rozpocząć przygodę z wojskiem, odbywając skróconą służbę przygotowawczą, zasilając szeregi żołnierzy służby zawodowej, w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz w Obronie Terytorialnej Kraju.
Absolwent może kontynuować naukę na studiach wojskowych :
- Wojskowej Akademii Technicznej
- Akademii Wojsk Lądowych
- Akademii Sił Powietrznych
- Akademii Marynarki Wojennej
Obecnie szkoła ubiega się o prowadzenie od 1 września 2020 roku Oddziału Przygotowania Wojskowego. Decyzję w tej kwestii podejmie Minister Obrony Narodowej, który będzie sprawował merytoryczny nadzór nad oddziałem.
Czekamy na Ciebie !!!
foto 0001  foto 0002

Inspektor Danych Osobowych
Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.
roundDrodzy uczniowie,
serdecznie zapraszam wszystkich uczniów zainteresowanych programowaniem  do wzięcia udziału w programie "Wakacje z Gigantami", czyli darmowych  lekcjach programowania.

"Wakacje z Gigantami" to cykl 5-ciu zajęć online w formie webinaru,  które mogą być okazją do rozpoczęcia przygody z programowaniem w trakcie  przerwy wakacyjnej.  Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z  programowania w języku Scratch lub Python. Ostatnie zajęcia natomiast  poświęcone będą bezpiecznemu korzystaniu z Internetu.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne i podzielone są na 2 grupy wiekowe,  dla których program został specjalnie dopasowany. Warsztaty będą  prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne  (1,5 h).

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferująca  od ponad 5 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy  prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści oraz  specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa.
WAKACJE Z GIGANTAMI: PYTHON, 13-18 LAT

Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja oraz wybranie docelowej grupy dla ucznia poprzez poniższy formularz:
FORMULARZ ZAPISU

Drodzy uczniowie!
W te wakacje możecie spróbować swoich sił w programowaniu! Jeśli lubicie  spędzać czas przed komputerem i interesuje Was świat nowych  technologii, weźcie udział w darmowych warsztatach online z  programowania w języku Scratch lub Python!

Zapiszcie się na "Wakacje z Gigantami" i przekonajcie się czy drzemie w Was natura kodera!
uonet+
molnet plus

Z naszej galerii...

czytaj pl 2017 plakat

poniedziałek, 06 lipca 2020
Dziś imieniny:
Dominiki, Gotarda

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2020/2021

2003 - 2020 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska
Tłumaczenie na język niemicki: mgr Wioletta Szyguła

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...