foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry
tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:414606
VI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowskich Górach znajduje się w gronie elitarnych szkół  w Polsce. To tutaj młodzież klasy wojskowej uczestniczy w pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej. Od 2017 roku szkoła prowadzi pion Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.
Młodzież klasy wojskowej uczęszcza na zajęcia z edukacji wojskowej, uczestniczy w tzw. Wojskowych Dniach Szkoleniowych oraz swoje umiejętności związane ze sztuką wojskową doskonali podczas 50 godzinnego poligonu, organizowanego na obiektach patronackiej jednostki wojskowej. Zajęcia wojskowe realizowane są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. Szkoła posiada profesjonalny, szkoleniowy sprzęt wojskowy, który został pozyskany w związku z realizacją dotacji MON na zakup wyposażenia przez szkoły prowadzące  pilotażowy program.
Po zakończeniu szkolenia wojskowego absolwent szkoły otrzymuje certyfikat MON o ukończeniu tego szkolenia. Wówczas może rozpocząć przygodę z wojskiem, odbywając skróconą służbę przygotowawczą, zasilając szeregi żołnierzy służby zawodowej, w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz w Obronie Terytorialnej Kraju.
Absolwent może kontynuować naukę na studiach wojskowych :
- Wojskowej Akademii Technicznej
- Akademii Wojsk Lądowych
- Akademii Sił Powietrznych
- Akademii Marynarki Wojennej
Obecnie szkoła ubiega się o prowadzenie od 1 września 2020 roku Oddziału Przygotowania Wojskowego. Decyzję w tej kwestii podejmie Minister Obrony Narodowej, który będzie sprawował merytoryczny nadzór nad oddziałem.
Czekamy na Ciebie !!!
foto 0001  foto 0002

Inspektor Danych Osobowych
Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.
017 października uczniowie klasy mundurowej o specjalności ochrona granicy państwowej z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Tarnowskich Górach uczestniczyli w zajęciach programowych realizowanych w Placówce Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach.
 
Prowadzenie klasy o profilu Straży Granicznej to innowacja pedagogiczna wprowadzona w tym roku na mocy porozumienia Komendanta ŚlOSG z dyrektorami dwóch śląskich szkół średnich, w Tarnowskich Górach i Raciborzu. W oparciu o podpisane 24 lutego porozumienie o współpracy pomiędzy Śląskim Oddziałem Straży Granicznej i Zespołem Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach realizowany jest program nauczania opracowany przez funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, którego jednym z elementów jest wizyta uczniów w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach.
Zajęcia na katowickim lotnisku, które odbyły się 7 października, obejmowały zagadnienia dotyczące ochrony granicy państwowej i bezpieczeństwa w komunikacji międzynarodowej. W trakcie szkolenia uczniowie doskonalili umiejętności związane z musztrą oraz zapoznali się z budową i obsługą broni palnej. Wizyta młodzieży w lotniczym przejściu granicznym w Katowicach-Pyrzowicach była doskonałą okazją do zapoznania się ze specyfiką pełnienia służby w tym przejściu oraz jego infrastrukturą. Uczniowie uczestniczyli także w  pokazie sprzętu wykorzystywanego między innymi podczas zabezpieczenia pirotechnicznego.
uonet+
molnet plus

czytaj pl 2017 plakat

wtorek, 28 października 2020
Dziś imieniny:
Szymona, Tadeusza

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2020/2021

2003 - 2020 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...