foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry
tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:387877
rekrutacja
VI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowskich Górach znajduje się w gronie elitarnych szkół  w Polsce. To tutaj młodzież klasy wojskowej uczestniczy w pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej. Od 2017 roku szkoła prowadzi pion Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.
Młodzież klasy wojskowej uczęszcza na zajęcia z edukacji wojskowej, uczestniczy w tzw. Wojskowych Dniach Szkoleniowych oraz swoje umiejętności związane ze sztuką wojskową doskonali podczas 50 godzinnego poligonu, organizowanego na obiektach patronackiej jednostki wojskowej. Zajęcia wojskowe realizowane są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. Szkoła posiada profesjonalny, szkoleniowy sprzęt wojskowy, który został pozyskany w związku z realizacją dotacji MON na zakup wyposażenia przez szkoły prowadzące  pilotażowy program.
Po zakończeniu szkolenia wojskowego absolwent szkoły otrzymuje certyfikat MON o ukończeniu tego szkolenia. Wówczas może rozpocząć przygodę z wojskiem, odbywając skróconą służbę przygotowawczą, zasilając szeregi żołnierzy służby zawodowej, w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz w Obronie Terytorialnej Kraju.
Absolwent może kontynuować naukę na studiach wojskowych :
- Wojskowej Akademii Technicznej
- Akademii Wojsk Lądowych
- Akademii Sił Powietrznych
- Akademii Marynarki Wojennej
Obecnie szkoła ubiega się o prowadzenie od 1 września 2020 roku Oddziału Przygotowania Wojskowego. Decyzję w tej kwestii podejmie Minister Obrony Narodowej, który będzie sprawował merytoryczny nadzór nad oddziałem.
Czekamy na Ciebie !!!
foto 0001  foto 0002

Inspektor Danych Osobowych
Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.
16W dniu 17.09.2015r. młodzież klas mundurowych VI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowskich Górach wzięła udział w I Zlocie Organizacji Proobronnych "Tobie Ojczyzno", który miał miejsce na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Przed Grobem Nieznanego Żołnierza zgromadziło się kilka tysięcy członków organizacji proobronnych oraz uczniów klas mundurowych z całej Polski. Młodzież, wspólnie z przedstawicielami Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, w dniu rocznicy ataku ZSRR na Polskę oddała hołd ofiarom II wojny światowej podczas uroczystego apelu. Następnie delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Na uroczystość przybył Wicepremier, Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak, Prezes Federacji Organizacji Proobronnych gen. dyw. rez. prof. Bogusław Pacek.
Ceremonię I Zlotu Organizacji Proobronnych "Tobie Ojczyzno" zakończyła uroczysta defilada z udziałem uczestników spotkania. Młodzież naszej szkoły zaprezentowała się w defiladzie przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Było to ogromnym przeżyciem dla uczniów, których pasjonuje mundur, służba wojskowa i historia wojskowości.
Niezapomnianym przeżyciem, zarówno dla młodzieży naszej szkoły jak i opiekunów była krótka rozmowa i wspólne zdjęcia z córką generała Andersa, panią Anną Marią Anders.
Kolejnym punktem Zlotu Organizacji Proobronnych "Tobie Ojczyzno" był piknik historyczno-patriotyczny zorganizowany w Akademii Obrony Narodowej. Uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego mieli okazję uczestniczyć w strzelaniu w miasteczku strzeleckim. Wśród atrakcji pikniku znalazły się ekspozycje broni, wojskowe tory przeszkód, koncert orkiestry wojskowej, pokazy musztry paradnej i pokazy grup rekonstrukcji historycznej.
Jak przystało na wojskową imprezę nie zabrakło żołnierskiej grochówki.
Udział młodzieży VI LO w Tarnowskich Górach w I Zlocie Organizacji Proobronnych "Tobie Ojczyzno" był wspaniałą lekcją patriotyzmu, lekcją kształtowania charakterów.

uonet+
molnet plus

Z naszej galerii...

czytaj pl 2017 plakat

piątek, 04 lipca 2020
Dziś imieniny:
Malwiny, Odona

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2020/2021

2003 - 2020 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska
Tłumaczenie na język niemicki: mgr Wioletta Szyguła

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...