foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry
tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:414598
VI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowskich Górach znajduje się w gronie elitarnych szkół  w Polsce. To tutaj młodzież klasy wojskowej uczestniczy w pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej. Od 2017 roku szkoła prowadzi pion Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.
Młodzież klasy wojskowej uczęszcza na zajęcia z edukacji wojskowej, uczestniczy w tzw. Wojskowych Dniach Szkoleniowych oraz swoje umiejętności związane ze sztuką wojskową doskonali podczas 50 godzinnego poligonu, organizowanego na obiektach patronackiej jednostki wojskowej. Zajęcia wojskowe realizowane są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. Szkoła posiada profesjonalny, szkoleniowy sprzęt wojskowy, który został pozyskany w związku z realizacją dotacji MON na zakup wyposażenia przez szkoły prowadzące  pilotażowy program.
Po zakończeniu szkolenia wojskowego absolwent szkoły otrzymuje certyfikat MON o ukończeniu tego szkolenia. Wówczas może rozpocząć przygodę z wojskiem, odbywając skróconą służbę przygotowawczą, zasilając szeregi żołnierzy służby zawodowej, w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz w Obronie Terytorialnej Kraju.
Absolwent może kontynuować naukę na studiach wojskowych :
- Wojskowej Akademii Technicznej
- Akademii Wojsk Lądowych
- Akademii Sił Powietrznych
- Akademii Marynarki Wojennej
Obecnie szkoła ubiega się o prowadzenie od 1 września 2020 roku Oddziału Przygotowania Wojskowego. Decyzję w tej kwestii podejmie Minister Obrony Narodowej, który będzie sprawował merytoryczny nadzór nad oddziałem.
Czekamy na Ciebie !!!
foto 0001  foto 0002

Inspektor Danych Osobowych
Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.
"Nowe zagrożenia- dopalacze"

W związku z rosnącym zagrożeniem życia i zdrowia dzieci i młodzieży, wynikającym z coraz powszechniejszej dostępności do substancji o działaniu psychoaktywnym (potocznie nazywanych "dopalaczami") nasza szkoła poszerzyła działania w zakresie profilaktyki narkomanii. Pragnąc zwiększyć świadomość uczniów na temat szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych ("dopalaczy") w dniu 27 kwietnia 2011r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji. Nadkomisarz Sebastian Korecki przeprowadził prelekcję skierowaną do klas pierwszych i drugich, w czasie której jasno i wyraźnie przedstawił on młodzieży zagrożenia oraz konsekwencje zdrowotne i prawne związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych- "dopalaczy". Bardzo dziękujemy nadkomisarzowi Koreckiemu za tak wymowny przekaz oraz za współpracę z naszą szkołą.
Chcielibyśmy również włączyć w te działania rodziców naszych uczniów, gdyż tylko współpraca i wzajemne wspieranie się może skutecznie przyczynić się do rozwiązania pojawiających się problemów dotyczących młodzieży. Temat zagrożeń wynikających z zażywania wszelakich substancji psychoaktywnych wielokrotnie był poruszany na spotkaniach z rodzicami. Szkoła opracowała również ulotkę informacyjną zatytułowaną "Nowe zagrożenia- dopalacze", która zostanie wręczona rodzicom na ostatnim zebraniu w tym roku szkolnym tj. dnia 2 czerwca 2011r. W związku z nowymi zagrożeniami prosimy rodziców o szczególną uwagę, gdyż zbliżają się wakacje, a to - jak wiadomo- okres, który niesie wiele pokus! Obserwujmy, wspierajmy i rozmawiajmy z naszymi dziećmi!

Pedagog szkolny
mgr Katarzyna Gottwald-Tomaszewska
uonet+
molnet plus

czytaj pl 2017 plakat

wtorek, 27 października 2020
Dziś imieniny:
Jwony, Sabiny

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2020/2021

2003 - 2020 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...