foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
  ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry

 tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:180456
"Nowe zagrożenia- dopalacze"

W związku z rosnącym zagrożeniem życia i zdrowia dzieci i młodzieży, wynikającym z coraz powszechniejszej dostępności do substancji o działaniu psychoaktywnym (potocznie nazywanych "dopalaczami") nasza szkoła poszerzyła działania w zakresie profilaktyki narkomanii. Pragnąc zwiększyć świadomość uczniów na temat szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych ("dopalaczy") w dniu 27 kwietnia 2011r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji. Nadkomisarz Sebastian Korecki przeprowadził prelekcję skierowaną do klas pierwszych i drugich, w czasie której jasno i wyraźnie przedstawił on młodzieży zagrożenia oraz konsekwencje zdrowotne i prawne związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych- "dopalaczy". Bardzo dziękujemy nadkomisarzowi Koreckiemu za tak wymowny przekaz oraz za współpracę z naszą szkołą.
Chcielibyśmy również włączyć w te działania rodziców naszych uczniów, gdyż tylko współpraca i wzajemne wspieranie się może skutecznie przyczynić się do rozwiązania pojawiających się problemów dotyczących młodzieży. Temat zagrożeń wynikających z zażywania wszelakich substancji psychoaktywnych wielokrotnie był poruszany na spotkaniach z rodzicami. Szkoła opracowała również ulotkę informacyjną zatytułowaną "Nowe zagrożenia- dopalacze", która zostanie wręczona rodzicom na ostatnim zebraniu w tym roku szkolnym tj. dnia 2 czerwca 2011r. W związku z nowymi zagrożeniami prosimy rodziców o szczególną uwagę, gdyż zbliżają się wakacje, a to - jak wiadomo- okres, który niesie wiele pokus! Obserwujmy, wspierajmy i rozmawiajmy z naszymi dziećmi!

Pedagog szkolny
mgr Katarzyna Gottwald-Tomaszewska

Z naszej galerii...

czytaj pl 2017 plakat

sobota, 16 grudnia 2017
Dziś imieniny:
Albiny, Zdzisławy

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2017/2018
plan lekcji

2003 - 2017 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska
Tłumaczenie na język niemicki: mgr Wioletta Szyguła

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. czytaj więcej...