foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry
tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:413540
VI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowskich Górach znajduje się w gronie elitarnych szkół  w Polsce. To tutaj młodzież klasy wojskowej uczestniczy w pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej. Od 2017 roku szkoła prowadzi pion Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.
Młodzież klasy wojskowej uczęszcza na zajęcia z edukacji wojskowej, uczestniczy w tzw. Wojskowych Dniach Szkoleniowych oraz swoje umiejętności związane ze sztuką wojskową doskonali podczas 50 godzinnego poligonu, organizowanego na obiektach patronackiej jednostki wojskowej. Zajęcia wojskowe realizowane są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. Szkoła posiada profesjonalny, szkoleniowy sprzęt wojskowy, który został pozyskany w związku z realizacją dotacji MON na zakup wyposażenia przez szkoły prowadzące  pilotażowy program.
Po zakończeniu szkolenia wojskowego absolwent szkoły otrzymuje certyfikat MON o ukończeniu tego szkolenia. Wówczas może rozpocząć przygodę z wojskiem, odbywając skróconą służbę przygotowawczą, zasilając szeregi żołnierzy służby zawodowej, w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz w Obronie Terytorialnej Kraju.
Absolwent może kontynuować naukę na studiach wojskowych :
- Wojskowej Akademii Technicznej
- Akademii Wojsk Lądowych
- Akademii Sił Powietrznych
- Akademii Marynarki Wojennej
Obecnie szkoła ubiega się o prowadzenie od 1 września 2020 roku Oddziału Przygotowania Wojskowego. Decyzję w tej kwestii podejmie Minister Obrony Narodowej, który będzie sprawował merytoryczny nadzór nad oddziałem.
Czekamy na Ciebie !!!
foto 0001  foto 0002

Inspektor Danych Osobowych
Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.
Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2012/2013
W "ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNO-USŁUGOWYCH IM. JANA PAWŁA II"
W TARNOWSKICH GÓRACH
 
 
 1. Organizowanie i przygotowanie do pochodu Gwarkowskiego.
 2. Przygotowanie konkursu na najpiękniejszą kartkę i stroik świąteczny razem z mgr Wiolettą Szygułą.
 3. Zorganizowanie przez młodzież Samorządu Uczniowskiego Poczty Walentynkowej z okazji Dnia Św. Walentego.
 4. Włączenie się do akcji zbierania nakrętek - współpraca z Wolontariatem Szkolnym pod opieką mgr Wioletty Szyguły.
 5. "Pożegnanie maturzystów" - przygotowanie dekoracji przez uczniów klas drugich oraz wręczenie upominków.
 6. Przygotowywanie gazetek tematycznych w gablocie ściennej przez Samorząd Uczniowski - sekcja kulturalno - dekoracyjna.
 7. Pełnienie funkcji opiekuna Powiatowej Reprezentacji Młodzieży.
 8. W ramach prac Powiatowej Reprezentacji Młodzieży młodzież reprezentująca naszą szkołę wzięła udział w przedsięwzięciach:
  • 25 stycznia 2013r. udział w Powiatowym Noworocznym Konkursie Piosenki w Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach - Mateusz Ormiński i Łukasz Filip z klasy IIIb LO zajęli II miejsce;
  • 7 marca 2013r. przygotowanie obchodów Powiatowego Dnia Kobiet w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach - nasz szkołę reprezentował Mateusz Ormiński z klasy IIIb LO;
  • 26 marca 2013r.w ramach cyklu spotkań "Tarnogórskiego Salonu Politycznego", młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z Ambasadorem Republiki Chorwacji w Polsce Ivanem Del Vechio na temat: "Chorwacja w UE - szanse, wyzwania, zagrożenia";
  • 3 kwietnia 2013r. w ramach prac Powiatowej Reprezentacji Młodzieży uczniowie naszej szkoły: Andrzej Świtała z klasy IIa LO i Mateusz Masłoń z klasy IId LO wzięli udział w konkursie matematycznym "Mała matura w Tarnowskich Górach";
  • 4 czerwca młodzież naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik;
  • 19 czerwca 2013r. dla uczniów działających w Szkolnym Zespole Powiatowej Reprezentacji Młodzieży w parku świerklanieckim impreza integracyjna kończąca działalność Powiatowej Reprezentacji Młodzieży w roku szkolnym 2012/2013.
uonet+
molnet plus

czytaj pl 2017 plakat

piątek, 23 października 2020
Dziś imieniny:
Marleny, Seweryna

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2020/2021

2003 - 2020 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...