foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry
tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:414600
VI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowskich Górach znajduje się w gronie elitarnych szkół  w Polsce. To tutaj młodzież klasy wojskowej uczestniczy w pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej. Od 2017 roku szkoła prowadzi pion Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.
Młodzież klasy wojskowej uczęszcza na zajęcia z edukacji wojskowej, uczestniczy w tzw. Wojskowych Dniach Szkoleniowych oraz swoje umiejętności związane ze sztuką wojskową doskonali podczas 50 godzinnego poligonu, organizowanego na obiektach patronackiej jednostki wojskowej. Zajęcia wojskowe realizowane są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. Szkoła posiada profesjonalny, szkoleniowy sprzęt wojskowy, który został pozyskany w związku z realizacją dotacji MON na zakup wyposażenia przez szkoły prowadzące  pilotażowy program.
Po zakończeniu szkolenia wojskowego absolwent szkoły otrzymuje certyfikat MON o ukończeniu tego szkolenia. Wówczas może rozpocząć przygodę z wojskiem, odbywając skróconą służbę przygotowawczą, zasilając szeregi żołnierzy służby zawodowej, w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz w Obronie Terytorialnej Kraju.
Absolwent może kontynuować naukę na studiach wojskowych :
- Wojskowej Akademii Technicznej
- Akademii Wojsk Lądowych
- Akademii Sił Powietrznych
- Akademii Marynarki Wojennej
Obecnie szkoła ubiega się o prowadzenie od 1 września 2020 roku Oddziału Przygotowania Wojskowego. Decyzję w tej kwestii podejmie Minister Obrony Narodowej, który będzie sprawował merytoryczny nadzór nad oddziałem.
Czekamy na Ciebie !!!
foto 0001  foto 0002

Inspektor Danych Osobowych
Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.
Sprawozdanie z realizacji planu pracy Samorządu Uczniowskiego
oraz Powiatowej Reprezentacji Młodzieży
w roku szkolnym 2014/2015
w Zespole Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
 
 
 1. Przygotowanie i udział w pochodzie „Gwarków” – regionalnej uroczystości w Tarnowskich Górach.
 2. Uczniowie klas drugich wzięli  udział w imprezie, zaprezentowali się    przedstawiając pomysły i przygotowali transparenty.
 3. Przygotowanie konkursu „Najpiękniejsza kartka świąteczna i stroik bożonarodzeniowy”. Prace wykonane własnoręcznie przez młodzież naszej szkoły zostały wręczone w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach na spotkaniu świątecznym. W kategorii najpiękniejsza kartka świąteczna: I miejsce – uczeń kl. IId T - Szymon Wochnik, II m. - uczennica kl. I c – Aleksandra Zborowska, III m. – uczennica kl. I c – Weronika Wiatr, w kategorii najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy: I miejsce – uczennica kl. Ic - Aleksandra Zborowska.
 4. Przygotowywanie gazetek tematycznych (wg potrzeb) w gablocie ściennej przez Samorząd Uczniowski – sekcja kulturalno - dekoracyjna.
 5. Przygotowanie dekoracji świątecznej szkoły – Samorząd Uczniowski.
 6. Przygotowanie dekoracji na uroczystą akademię z okazji Świąt Bożego Narodzenia – Samorząd Uczniowski sekcja kulturalno – dekoracyjna.
 7. Przygotowanie i przeprowadzenia poczty walentynkowej w szkole.
 8. Przygotowanie i przeprowadzenie wyborów do Samorządu Uczniowskiego.
 9. Pełnienie funkcji opiekuna Powiatowej Reprezentacji Młodzieży.
W ramach prac Powiatowej Reprezentacji Młodzieży młodzież reprezentująca naszą   szkołę wzięła udział w przedsięwzięciach:
 • W Zespole Szkół Techniczno – Usługowych w Tarnowskich Górach na "Orliku", odbyły się rozgrywki sportowe Powiatowej Reprezentacji Młodzieży zorganizowane przez naszą szkołę oraz Wieloprofilowy Zespół Szkół i Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. 5-osobowe drużyny z dziewięciu szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnogórskiego rywalizowały w różnych konkurencjach, które przygotowali i oceniali nauczyciele wychowania fizycznego z Mechanika. Naszą drużynę reprezentowali:  Aleksandra Budzik, Aleksandra Gierczyńska, Radosław Mrozek, Marcin Cyprian i Daniel Żydek wywalczyli 4 miejsce (pażdziernik).
 • W Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach odbyły się warsztaty Savoir -vivre dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnogórskiego na które zaproszono opiekunów PRM , przedstawiciela Wydziału Edukacji oraz młodzież reprezentującą PRM w szkołach tarnogórskich. Uczniowie wysłuchali wiadomości dotyczących  manier  i prawidłowego zachowania się przy stole, mogli wziąć udział również w praktycznej części (listopad).
 • W Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie świąteczne, na którym młodzież naszej szkoły wręczyła własnoręcznie zrobione kartki świąteczne i złożyła życzenia świąteczno – noworoczne (grudzień).
 • 27 lutego 2015 roku w ramach prac Powiatowej Reprezentacji Młodzieży odbył się "Festiwal Twórczości Młodych" zorganizowany w Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach. Celem festiwalu było rozwijanie zdolności artystycznych uczniów, wyszukiwanie uczniów utalentowanych oraz integracja członków Powiatowej Reprezentacji Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały uczennice w kategorii taniec – Patrycja Szarek z klasy IIa LO zajmując III miejsce oraz śpiew – Aleksandra Budzik z klasy Ia LO.
 • 15 – 17. 04. 2015r odbyła się wycieczka Powiatowej Reprezentacji Młodzieży na Podhale. Można było odwiedzić  termy ,,Gorący Potok” w Szaflarach, Bazylikę w Ludźmierzu  – miejsca pielgrzymek mieszkańców Podhala. Młodzież nasza zwiedziła także Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, Galerię Sztuki XX wieku w willi Oksza. Ostatni dzień wycieczki spędzili w Bukowinie Tatrzańskiej w Termach.
uonet+
molnet plus

czytaj pl 2017 plakat

wtorek, 28 października 2020
Dziś imieniny:
Szymona, Tadeusza

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2020/2021

2003 - 2020 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...