foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry
tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:414606
VI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowskich Górach znajduje się w gronie elitarnych szkół  w Polsce. To tutaj młodzież klasy wojskowej uczestniczy w pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej. Od 2017 roku szkoła prowadzi pion Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.
Młodzież klasy wojskowej uczęszcza na zajęcia z edukacji wojskowej, uczestniczy w tzw. Wojskowych Dniach Szkoleniowych oraz swoje umiejętności związane ze sztuką wojskową doskonali podczas 50 godzinnego poligonu, organizowanego na obiektach patronackiej jednostki wojskowej. Zajęcia wojskowe realizowane są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. Szkoła posiada profesjonalny, szkoleniowy sprzęt wojskowy, który został pozyskany w związku z realizacją dotacji MON na zakup wyposażenia przez szkoły prowadzące  pilotażowy program.
Po zakończeniu szkolenia wojskowego absolwent szkoły otrzymuje certyfikat MON o ukończeniu tego szkolenia. Wówczas może rozpocząć przygodę z wojskiem, odbywając skróconą służbę przygotowawczą, zasilając szeregi żołnierzy służby zawodowej, w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz w Obronie Terytorialnej Kraju.
Absolwent może kontynuować naukę na studiach wojskowych :
- Wojskowej Akademii Technicznej
- Akademii Wojsk Lądowych
- Akademii Sił Powietrznych
- Akademii Marynarki Wojennej
Obecnie szkoła ubiega się o prowadzenie od 1 września 2020 roku Oddziału Przygotowania Wojskowego. Decyzję w tej kwestii podejmie Minister Obrony Narodowej, który będzie sprawował merytoryczny nadzór nad oddziałem.
Czekamy na Ciebie !!!
foto 0001  foto 0002

Inspektor Danych Osobowych
Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.
Sprawozdanie z realizacji planu pracy Samorządu Uczniowskiego
oraz Powiatowej Reprezentacji Młodzieży
w roku szkolnym 2015/2016
w Zespole Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
 
 
 1. Przygotowanie i udział w pochodzie „Gwarków” – regionalnej uroczystości w Tarnowskich Górach.
 2. Uczniowie klas drugich wzięli udział w imprezie, zaprezentowali się przedstawiając pomysły i przygotowali transparenty – promocja szkoły.
 3. Przygotowanie konkursu „Najpiękniejsza kartka świąteczna i stroik bożonarodzeniowy” - kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i folkloru związanego ze świętami bożonarodzeniowymi, pobudzanie aktywności twórczej uczniów. Prace wykonane własnoręcznie przez młodzież naszej szkoły zostały wręczone na spotkaniu świątecznym Powiatu Tarnogórskiego zorganizowanym w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Samorząd Uczniowski naszej szkoły przygotował na to spotkanie część aranżacyjną stołu i upominki dla szkół powiatu tarnogórskiego i przedstawicieli Starostwa.
 4. Przygotowywanie gazetek tematycznych (wg potrzeb) w gablocie ściennej przez Samorząd Uczniowski – sekcja kulturalno - dekoracyjna.
 5. Przygotowanie dekoracji świątecznej szkoły – Samorząd Uczniowski.
 6. Przygotowanie dekoracji na uroczysta akademię z okazji Świąt Bożego Narodzenia – Samorząd Uczniowski sekcja kulturalno – dekoracyjna.
 7. Przygotowanie akademii z okazji pożegnania klas maturalnych – część artystyczna i dekoracyjna.
 8. Przygotowanie i przeprowadzenia poczty walentynkowej w szkole. Uczniowie klasy II a LO przygotowali kartki walentynkowe, które można było zakupić na terenie szkoły. 
 9. Pełnienie funkcji opiekuna Powiatowej Reprezentacji Młodzieży.
W ramach prac Powiatowej Reprezentacji Młodzieży młodzież reprezentująca naszą szkołę wzięła udział w przedsięwzięciach:
 • W Zespole Szkół Artystyczno – projektowych odbyły się warsztaty pn. „Kreowanie wizerunku”, na których musiała wykonać LOGO PRM. Młodzież reprezentująca naszą szkołę Agata Jeż i Karol Mazur z klasy I c LO zajęli II miejsce wśród szkół powiatu tarnogórskiego (październik).
 • W Zespole Szkół Techniczno – Usługowych w Tarnowskich Górach odbył się etap szkolny konkursu powiatowego „Radosne święta – twórcze święta”. W finale konkursu Marta Cogiel z klasy I b LO zajęła II miejsce (grudzień)
 • W Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbyło się spotkanie świąteczne, na którym młodzież naszej szkoły wręczyła własnoręcznie zrobione kartki świąteczne i złożyła życzenia świąteczno – noworoczne Staroście Tarnogórskiemu (grudzień).
 • 16 - 18. 04. 2016r odbyła się wycieczka Powiatowej Reprezentacji Młodzieży - MŁODOPOLSKA MAŁOPOLSKA. Młodzież odwiedziła m.in Kraków, Zakopane, Porębę Wielką i Kalwarię Zebrzydowską. Ostatni dzień wycieczki spędzili w Bukowinie Tatrzańskiej w Termach (kwiecień).
 • Uczennice naszej szkoły wzięły udział w Powiatowym Turnieju Humanistycznym pod patronatem Starosty Powiatu Tarnogórskiego. Uczestnicy sprawdzili swoje umiejętności w zadaniach dotyczących biografii i twórczości Henryka Sienkiewicza. Uczestnicy projektowali logo promujące twórczość Henryka Sienkiewicza, redagowali list gończy za bohaterem literackim i wykazywali się umiejętnościami analitycznymi tekstów. W konkursie literackim naszą szkołę reprezentowały: Marta Wilk z klasy I b LO i Sandra Plewnia z klasy I c LO zajmując II miejsce (maj).

uonet+
molnet plus

czytaj pl 2017 plakat

wtorek, 28 października 2020
Dziś imieniny:
Szymona, Tadeusza

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2020/2021

2003 - 2020 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...