foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry
tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:413538
VI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowskich Górach znajduje się w gronie elitarnych szkół  w Polsce. To tutaj młodzież klasy wojskowej uczestniczy w pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej. Od 2017 roku szkoła prowadzi pion Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.
Młodzież klasy wojskowej uczęszcza na zajęcia z edukacji wojskowej, uczestniczy w tzw. Wojskowych Dniach Szkoleniowych oraz swoje umiejętności związane ze sztuką wojskową doskonali podczas 50 godzinnego poligonu, organizowanego na obiektach patronackiej jednostki wojskowej. Zajęcia wojskowe realizowane są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. Szkoła posiada profesjonalny, szkoleniowy sprzęt wojskowy, który został pozyskany w związku z realizacją dotacji MON na zakup wyposażenia przez szkoły prowadzące  pilotażowy program.
Po zakończeniu szkolenia wojskowego absolwent szkoły otrzymuje certyfikat MON o ukończeniu tego szkolenia. Wówczas może rozpocząć przygodę z wojskiem, odbywając skróconą służbę przygotowawczą, zasilając szeregi żołnierzy służby zawodowej, w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz w Obronie Terytorialnej Kraju.
Absolwent może kontynuować naukę na studiach wojskowych :
- Wojskowej Akademii Technicznej
- Akademii Wojsk Lądowych
- Akademii Sił Powietrznych
- Akademii Marynarki Wojennej
Obecnie szkoła ubiega się o prowadzenie od 1 września 2020 roku Oddziału Przygotowania Wojskowego. Decyzję w tej kwestii podejmie Minister Obrony Narodowej, który będzie sprawował merytoryczny nadzór nad oddziałem.
Czekamy na Ciebie !!!
foto 0001  foto 0002

Inspektor Danych Osobowych
Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.
Sprawozdanie z realizacji planu pracy Samorządu Uczniowskiego
oraz Powiatowej Reprezentacji Młodzieży
w roku szkolnym 2017/2018
w Zespole Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
 
 
 1. Przygotowanie i udział w pochodzie „Gwarków” – regionalnej uroczystości w Tarnowskich Górach. Współpraca z Tarnogórskim Centrum Kultury.
  1. Uczniowie klas drugich wzięli udział w pochodzie, zaprezentowali się przedstawiając swoje pomysły – promocja szkoły.
 2. Przygotowanie konkursu „Najpiękniejsza kartka świąteczna i praca przestrzenna” - kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i folkloru związanego ze świętami bożonarodzeniowymi, pobudzanie aktywności twórczej uczniów. Najpiękniejsze prace wykonane własnoręcznie zostały wręczone na spotkaniu świątecznym ze Starostą Powiatu Tarnogórskiego przez uczniów naszej szkoły. Laureatami konkursu zostali: w kategorii - Najpiękniejsza kartka świąteczna:
  I miejsce – Aleksandra Olszok - klasa 3dT
  II miejsce – Agata Spik - klasa 3cLO
  III miejsce – Gabriela Szczepańska - 3dT
  Najciekawsza praca przestrzenna:
  I miejsce – Bożena Bartosik klasa - 1dT
  II miejsce – Justyna Hatlapa - klasa 1bLO
  III miejsce – Julia Gaida klasa – 3cLO
 3. Przygotowywanie gazetek tematycznych (wg potrzeb) w gablocie ściennej przez Samorząd Uczniowski – sekcja kulturalno - dekoracyjna.
 4. Przygotowanie dekoracji świątecznej szkoły oraz wspólnego kolędowania dla grona pedagogicznego i uczniów naszej szkoły – Samorząd Uczniowski.
 5. Samorząd Uczniowski dwukrotnie przygotował kiermasz ciast, w którym aktywnie wzięły udział wszystkie klasy. Młodzież naszej szkoły bardzo chętnie zaangażowała się w upieczenie jak i sprzedaż ciast. Pieniądze m.in. zostały wykorzystywane na nagrody w konkursach dla naszych uczniów jak i akcje mikołajkową w naszej szkole.
 6. Współpraca z Wolontariatem Szkoły: konkursy szkolne oraz spotkanie Mikołajkowe.
 7. Przygotowanie „Poczty Walentynkowej” dla społeczności uczniowskiej.
 8. Przygotowanie akademii z okazji zakończenia roku szkolnego.
  1. Pełnienie funkcji opiekuna Powiatowej Reprezentacji Młodzieży.
W ramach prac Powiatowej Reprezentacji Młodzieży młodzież reprezentująca naszą szkołę wzięła udział w przedsięwzięciach:
 • 6 października 2017 r. w ramach prac Powiatowej Reprezentacji Młodzieży młodzież została zaproszona na „spotkanie z kulturą” i zwiedzanie wraz z przewodnikiem pałacu w Nakle Śląskim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III technikum Tomasz Adamek i Rafał Sobel. Uczniowie podczas spotkania zapoznali się z historią pałacu oraz obejrzeli wystawę obrazów Tadeusza Rusa przedstawiających wątki biblijne oraz fragmenty różnych kultur i religii przedchrześcijańskich. 13 grudnia opiekunowie i uczniowie Powiatowej Reprezentacji Młodzieży spotkali się z Zarządem Powiatu Tarnogórskiego. W spotkaniu uczestniczyli: starosta Krystyna Kosmala, wicestarosta Stanisław Torbus, członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego Adam Baron oraz naczelnik Wydziału Edukacji Elżbieta Susek. W tym dniu młodzież naszej szkoły wystąpiła z pięknym koncertem kolęd i pastorałek. W zespole wystąpili: Nicole Dressler, Martyna Madej, Bożena Bartosik, Kornelia Kurcz - śpiew, Bianka Imiolczyk – skrzypce, Oliwia Rodzim – perkusja, Fryderyk Smolarz, Michał Żabicki – gitary.
 • 18 grudnia w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Tarnowskich Górach odbyło się rozstrzygnięcie konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego pt. "Bożonarodzeniowy Wyrób Cukierniczy". Uczennica klasy 3cLO, Agata Jeż, została wyróżniona w kategorii: figurka płaska.
 • 23 lutego w Zespole Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich odbyły się Warsztaty Kulinarne. Na warsztatach byli obecni przedstawiciele Starostwa - członek Zarządu Adam Baron, Katarzyna Wilk pracownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu oraz młodzież szkół Powiatu Tarnogórskiego wraz z opiekunami Powiatowej Reprezentacji Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IaLO Dominika Chromy i Julia Płudowska.
 • W dniach 4 – 6 kwietnia uczniowie Kolejówki, Sempołowskiej, Ekonomika, Chemika, Staszica i Zespołu Szkól Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie wspólnie spędzali czas na wyciecze w Pyzówce.
 • 3 maja młodzież naszej szkoły wystąpiła w uroczystych powiatowych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja – przygotowanie oprawy słowno – muzycznej.
 • Przygotowanie wspólnie z młodzieżą naszej szkoły oprawy muzycznej na podsumowaniu Forum Oświatowego ( 23 maj 2018).
uonet+
molnet plus

czytaj pl 2017 plakat

piątek, 23 października 2020
Dziś imieniny:
Marleny, Seweryna

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2020/2021

2003 - 2020 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...