foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
  ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry

 tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:228959
32Jedno z największych, cyklicznych wydarzeń kulturalno - historycznych, które już od 1957r. przyciąga mieszkańców w powiecie tarnogórskim, to tradycyjnie Gwarki w Tarnowskich Górach. Nazwa imprezy powstała od górników wydobywających srebrnonośną galenę, zwanych gwarkami. 10 września pochód podziwiało kilkanaście tysięcy osób. W niedzielnym pochodzie, który obrazowo opowiada o niezwykle bogatej historii miasta, tarnogórzanie mogli obejrzeć m.in. króla Jana III Sobieskiego i jego żonę Marysieńkę, a także Sedlaczka. Część współczesną pochodu stanowią orkiestry dęte, chóry i zespoły folklorystyczne, stowarzyszenia, grupy hobbystyczne oraz dzieci i młodzież szkolna w różnokolorowym korowodzie. W pochodzie, jak każdego roku, godnie prezentowała się nasza szkoła. "Kolejówkę" dumnie wraz z opiekunami reprezentowali uczniowie klas mundurowych wojskowych i policyjnych, jak również klasy techniczne, kształcące się w zawodzie technik logistyk i technik transportu kolejowego.

Z naszej galerii...

czytaj pl 2017 plakat

czwartek, 19 lipca 2018
Dziś imieniny:
Wincentego, Wodzisława

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2018/2019
plan lekcji

2003 - 2018 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska
Tłumaczenie na język niemicki: mgr Wioletta Szyguła

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...