foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
  ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry

 tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:228959
03W dniu 13 września 2017 roku w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych im.Jana Pawła II w Tarnowskich Górach miało miejsce podpisanie Umowy Patronackiej pomiędzy Politechniką Śląską a Zespołem Szkół.
Z ramienia Uczelni Umowę podpisał Dziekan Wydziału Transportu dr hab. inż. Piotr Folęga docent w Politechnice Śląskiej, a z ramienia Szkoły Dyrektor Szkoły mgr Małgorzata Grzesiakowska.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Kierownik Katedry Transportu Kolejowego dr hab.inż. Janusz Ćwiek prof. w Politechnice Śląskiej, Starosta Powiatu Tarnogórskiego Pani Krystyna Kosmala, Członkowie Zarządu Powiatu Pan Krzysztof  Łoziński, Pan Adam Baron, Pan Stanisław Wieczorek, Z-ca Dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach Pan Mariusz Lach. Prezesa Zakładu Aparatury Chemicznej "Chemet" reprezentowała Pani Karina Legierska.  Na uroczystości obecni byli także Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Tarnowskich Górach Pani Elżbieta Susek oraz pracownik Katedry Transportu Kolejowego dr hab.inż. Jarosław Konieczny.
Dziekan Wydziału Transportu dr hab. inż. Piotr Folęga przybliżył młodzieży Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Tarnowskich Górach informacje na temat możliwości kształcenia w Politechnice Śląskiej, odniósł się do warunków Umowy Patronackiej, która daje uczniom szansę korzystania z wiedzy i doświadczenia pracowników naukowych.
Umowa określa bowiem zasady współpracy stron, współpracy, która polegać będzie na merytorycznym wsparciu procesu dydaktycznego w celu przygotowania młodzieży do kontynuacji nauki w Politechnice Śląskiej.
Podczas uroczystości Dyrektor Szkoły Małgorzata Grzesiakowska mówiła o tym, że szkoła wróciła do korzeni, odzyskała tożsamość, gdyż od zarania kształciła kolejarzy i po krótkiej przerwie powróciła do kształcenia młodzieży na kierunku technik transportu kolejowego.
Z-ca Dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach Pan Mariusz Lach w swojej wypowiedzi podkreślał, że zakład czeka na absolwentów szkoły, gdyż to oni powinni zapełnić lukę pokoleniową w branży kolejowej. To z Zakładem Linii Kolejowych szkoła ściśle współpracuje. Młodzież otrzymuje stypendia naukowe fundowane przez Spółkę, ma zapewnione praktyki zawodowe oraz gwarancję pracy.
Pani Starosta Krystyna Kosmala w swojej wypowiedzi podziękowała za inicjatywę zawarcia przez Szkołę Umowy z Politechniką Śląską i podjęcie współpracy z tak renomowaną uczelnią.
Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz Społeczność Uczniowska ZST-U pragną wyrazić podziękowanie Dziekanowi Wydziału Transportu Panu dr.hab.inż. Piotrowi Folędzeza podpisanie Umowy Patronackiej. Równocześnie Szkoła zobowiązuje się w pełni wypełnić postanowienia tejże umowy.
O wydarzeniu tym można również przeczytać na stronie:
Powiatu Tarnogórskiego
Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej

Z naszej galerii...

czytaj pl 2017 plakat

czwartek, 19 lipca 2018
Dziś imieniny:
Wincentego, Wodzisława

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2018/2019
plan lekcji

2003 - 2018 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska
Tłumaczenie na język niemicki: mgr Wioletta Szyguła

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...