foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
  ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry

 tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:228959
Realizacja projektu unijnego Erasmus+ POWERSE – Mobilność kadry edukacji szkolnej – program operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach od wielu lat uczestniczy w różnych projektach unijnych. Do tej pory to uczniowie korzystali z tej bogatej oferty. Tym razem nauczyciele wzięli aktywny udział w programie "Kompetentni w Europie" w ramach programu unijnego Erasmus+ POWERSE – Mobilność kadry edukacji szkolnej – program operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.
Wspomniana mobilność jest bardzo istotna, dlatego też w czasie wakacji nauczyciele języka polskiego, geografii, wychowania fizycznego, przedsiębiorczości doskonalili znajomość języka angielskiego w Oksfordzie (Wielka Brytania). Inni (nauczyciel języka niemieckiego i angielskiego) poznawali nowe metody pracy na lekcjach języków obcych, odpowiednio na kursie w Niemczech i w Wielkiej Brytanii. Kursy poświęcone kreatywnemu nauczaniu skierowane do nauczycieli języków obcych były doskonałą okazją nie tylko do odświeżenia i uaktualnienia wiedzy związanej z metodyką, ale także do wymiany doświadczeń z pedagogami z całej Europy oraz własnego rozwoju językowego. Oprócz innowacyjnych metod nauczania, które z pewnością wzbogacą warsztat pracy nauczycieli, uczestnicy kursów mogli uczyć się od siebie nawzajem, poznając tajniki pracy wykorzystywane we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Czechach czy Wielkiej Brytanii. Doświadczenie to sprawiło, że językowcy rozpoczęli nowy rok szkolny pełni zapału oraz pomysłów na atrakcyjne i efektywne lekcje
We wrześniu ostatnia grupa nauczycieli biorących udział w projekcie szkoliła się na Malcie, doskonaląc swoje umiejętności z zakresu stosowania nowych metod i technik pracy z uczniami z wykorzystaniem ITC (np.programów Moovly, Prezi, Photostory itd., za pomocą których uczniowie mogą prezentować swoje zadania, zaś nauczyciele przybliżać im nowe treści programowe). Zdobyta więc wiedza (przez anglistę i polonistę oraz nauczyciela-bibliotekarza) umożliwi uatrakcyjnienie zajęć prowadzonych z młodzieżą oraz ułatwi nauczycielowi –bibliotekarzowi pracę z młodym czytelnikiem, gdyż nauczyciel będzie mógł w sposób ciekawy przedstawić zasoby biblioteki lub poznać opinie uczniów ( np.prowadząc blog). Ponadto nauczyciele poszerzyli swoją wiedzę na temat sposobów prowadzenia lekcji z wykorzystaniem powyższych technik w innych krajach, obserwując prezentacje przygotowane przez europejskich kolegów. Umożliwiono im także zetknięcie się z bogatą historią i kulturą Malty, organizując dla nich wyjazd do Mdiny (dawnej stolicy kraju) oraz Valetty (stolicy obecnej) .
Dzięki udziałowi w powyższych kursach językowych oraz prowadzonych na terenie szkoły zajęciach z języka angielskiego dla nauczycieli więcej pracowników będzie posługiwać się językiem obcym w stopniu komunikatywnym, co zaowocuje w przyszłości realizacją projektów AK2 w dziedzinach dotyczących np. matematyki, przedmiotów przyrodniczych w naszej szkole. Ponadto nauczyciele będą mogli brać udział w szkoleniach job-shadowing rozwijając w ten sposób własny warsztat pracy.
Dyrektor Szkoły oraz koordynator projektu wzięli udział w kursie szkoleniowym w Finlandii, poznali systemy edukacyjne krajów uczestniczących w projekcie, sposoby zmniejszania różnic edukacyjnych wśród uczniów i zapobiegania zjawisku przedwczesnego kończenia edukacji. Zapoznali się także z aktualnymi wynikami testu PISA, z uwarunkowaniami sukcesów uczniów. Dzięki udziałowi w tym szkoleniu dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych będzie mógł wdrażać rozwiązania instytucji uznanych za liderów w zakresie edukacji.
Ważnym celem realizowanego projektu „Kompetentni w Europie”jest stworzenie zespołu nauczycieli otwartego na nowoczesne rozwiązania, zaangażowanego w realizację różnorodnych edukacyjnych programów, w tym projektów europejskich; zespołu spójnego wewnętrznie i wykorzystującego mocne strony każdego z jego członków.

Z naszej galerii...

czytaj pl 2017 plakat

czwartek, 19 lipca 2018
Dziś imieniny:
Wincentego, Wodzisława

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2018/2019
plan lekcji

2003 - 2018 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska
Tłumaczenie na język niemicki: mgr Wioletta Szyguła

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...