Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II Relacja z II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Transporcie Kolejowym

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
  ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry

 tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:232495
01W dniu 19 grudnia 2017 roku grupa 7 uczniów naszej szkoły z klas IV, III i II uczestniczyła w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Transporcie Kolejowym, zorganizowanym przez Katedrę Transportu szynowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W konkursie wzięło udział około 150 uczniów z 16 szkół kolejowych z całej Polski. Konkurs adresowany był do uczniów kształcących się w specjalnościach: technik transportu kolejowego, technik dróg i mostów kolejowych, technik elektroenergetyk transportu szynowego, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym i polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 25 pytań zamkniętych z szeroko rozumianej  tematyki transportu kolejowego, obejmującej również ciekawostki  dotyczące zwłaszcza taboru kolejowego.
W kategorii drużynowej najlepsi okazali się Uczniowie z Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Rybniku, natomiast w konkursie indywidualnym, zwycięzcą został Marcin Fiałkowski reprezentujący Technikum Kolejowe im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy zdobywając główną nagrodę konkursu – Złoty Indeks upoważniający do bezpłatnych studiów inżynierskich na kierunku Transport.
Naszym  reprezentantom nie udało się zająć miejsca na podium, ale  mogli się zapoznać z tematyką tego typu konkursów oraz zobaczyć w jakich warunkach można studiować w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Ponadto zarówno nasza szkoła jak i każdy z uczestników konkursu otrzymał Certyfikat uczestnictwa w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Transporcie Kolejowym podpisany przez Kierownika Katedry Transportu Kolejowego prof. dr hab. inż. Marka Sitarza.
Opiekun uczestników Konkursu z ZSTU Tarnowskie Góry
mgr inż. Krzysztof Paździor

Z naszej galerii...

czytaj pl 2017 plakat

poniedziałek, 20 sierpnia 2018
Dziś imieniny:
Bernarda, Samuela

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2018/2019
plan lekcji

2003 - 2018 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska
Tłumaczenie na język niemicki: mgr Wioletta Szyguła

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...