Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II "Zielona Pracownia" już przekazana uczniom!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
  ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry

 tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:232495
01W dniu 15.o1.2018r. miało miejsce uroczyste otwarcie "Zielonej pracowni". Pełna nazwa pracowni przyrodniczo-biologiczno-chemicznej brzmi "Harmonia zmysłów źródłem efektywnego nauczania". Jej uroczystego otwarcia dokonali Prezes WFOSiGW w Katowicach, pan Andrzej Pilot oraz Starosta Powiatu Tarnogórskiego, pani Krystyna Kosmala. W tym wydarzeniu uczestniczyli również pan wicestarosta, Stanisław Torbus oraz członkowie Zarządu Powiatu Tarnogórskiego: pan Adam Baron, pan Krzysztof Łoziński, pan Stanisław Wieczorek, pani Justyna Schmidt (naczelnik Biura Strategii i Rozwoju) oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych.
By uświetnić tę uroczystość, młodzież ZSTU zaprezentowała gościom spektakl zawierający przesłanie ekologiczne, wykorzystując – oczywiście – nowoczesne technologie i pomoce dydaktyczne zakupione dzięki środkom pozyskanym z WFOSiGW w Katowicach – w ramach konkursu ogłoszonego przez wspomniany fundusz. Odbył się on w marcu 2017 roku pod nazwą "Zielona Pracownia 2017 – Projekt". Uzyskane tam wyróżnienie przez ZSTU pozwoliło szkole wziąć udział w kolejnym konkursie - "Zielona Pracownia 2017". Wniosek złożony przez nauczycieli ZSTU został pozytywnie oceniony i znaleźliśmy się w gronie 43 szkół województwa śląskiego, które otrzymały dotację na realizację zadania. W naszym powiecie tylko dwie szkoły ponadgimnazjalne pozyskały wspomniane środki w tej edycji konkursu.
W ramach realizacji zadania wyremontowano salę, położono nową podłogę, wymieniono oświetlenie. Zakupiono też nowe stoliki, krzesła, szafki, półki, biurko, sprzęt multimedialny – tablicę interaktywną, aparat cyfrowy, mikroskop elektroniczny, tablicę magnetyczną, pomoce dydaktyczne (zestaw do badania gleby, wody, powietrza, model tułowia człowieka, model oka i ucha, płyty CD, płyty muzyczne, płyty DVD, układ okresowy pierwiastków, atlasy roślin i zwierząt) oraz kwiaty doniczkowe. Kwota przeznaczona na wykonanie zadania wyniosła 37.500 zł, w tym 30.000 stanowiły środki pozyskane z WFOSiGW, a 7.500 zł – dofinansowanie przyznane szkole przez Powiat Tarnogórski.
Dyrektor ZSTU pragnie podziękować  wszystkim pracownikom zaangażowanym w realizację tego zadania.

Z naszej galerii...

czytaj pl 2017 plakat

poniedziałek, 20 sierpnia 2018
Dziś imieniny:
Bernarda, Samuela

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2018/2019
plan lekcji

2003 - 2018 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska
Tłumaczenie na język niemicki: mgr Wioletta Szyguła

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...