Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II Wycieczka

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
  ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry

 tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:232495
01Dnia 10 stycznia 2018 r uczniowie klas 2dT oraz 3dT Technikum nr 12 uczestniczyli w wycieczce do logistycznej firmy "Raben" w Sosnowcu. Celem wyjazdu było zapoznanie się z pracą magazynu oraz jej organizacją pod kątem logistycznym. Na miejscu czekał przewodnik, który przybliżył nam historię firmy oraz przedstawił zadania, jakie wykonują pracownicy.
W trakcie wycieczki zobaczyliśmy magazyn wysokiego składowania, w którym wydzielono strefy przyjęć towaru, składowania, kompletacji oraz wydań. Mogliśmy również zobaczyć strefę składowania towarów niebezpiecznych (ADR). Duże wrażenie zrobił na nas panujący tam porządek oraz nacisk kładziony na sprawy bezpieczeństwa.
Kolejnym miejscem był magazyn tranzytowy, w którym znajdowała się rampa przeładunkowa. W tego typu magazynie brak jest regałów do składowania.
Podczas zwiedzania firmy zwrócono nam uwagę na różnego rodzaju urządzenia i miejsca wykorzystywane do pracy w magazynie, takie jak wózki widłowe, urządzenie do streczowania, miejsce do ładowania i wymiany akumulatorów w wózkach. Firma dba o ochronę środowiska, gdyż wszystkie odpady są segregowane. Zaś towary których data ważności kończy się są przekazywane do utylizacji firmom zewnętrznym (dotyczy to szczególnie produktów niebezpiecznych).
Wspomniany wyjazd był uzupełnieniem wiedzy teoretycznej uczniów, ale i bardzo ciekawym doświadczeniem - które wywarło ono na nas duże wrażenie.

Z naszej galerii...

czytaj pl 2017 plakat

poniedziałek, 20 sierpnia 2018
Dziś imieniny:
Bernarda, Samuela

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2018/2019
plan lekcji

2003 - 2018 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska
Tłumaczenie na język niemicki: mgr Wioletta Szyguła

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...