UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies.

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry
tel.: 32 719 11 58

Wykaz podręczników dla uczniów klas 1
(wykaz zbiorczy; proszę zwracać uwagę na czerwone dopiski)

Wykazy podręczników dla pozostałych klas
(oznaczenia klas są takie, jak będą obowiązywać od września 2021)

 2aLO  3aLO  3dT
 2bLO  3bLO  3gT
 2cT  3cLO  3hT
 2dT  3eLO  4cT
   3fLO  4dT
akademia sukcesu

Inspektor Danych Osobowych
Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.
11Uczniowie klas pierwszych o profilu Straży Granicznej dwóch szkół średnich na terenie województwa śląskiego wzięli udział w uroczystym ślubowaniu.
Zgodnie z projektem dydaktycznym Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, 1 września 2020 roku uczniowie tych szkół rozpoczęli kształcenie w klasie o profilu Straży Granicznej, która stanowi innowację pedagogiczną. Klasa w Tarnowskich Górach liczy 21 uczniów, natomiast w szkole w Raciborzu funkcjonują dwie klasy liczące po 21 i 24 uczniów.
Z powodu sytuacji epidemicznej dopiero wczoraj pierwszoklasiści ze szkoły w Tarnowskich Górach mogli wypowiedzieć rotę ślubowania. Ich rówieśnicy ze szkoły w Raciborzu uczynili to 1 czerwca.
W obu uroczystościach brał udział Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Adam Jopek. Wśród zaproszonych do Raciborza gości znaleźli się Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś, Członek Zarządu Województwa Śląskiego Beata Białowąs oraz Dyrektor Departamentu Edukacji Nauki i Współpracy z Młodzieżą Danuta Maćkowska. W ceremonii w Tarnowskich Górach uczestniczył Wicestarosta Powiatu Tarnogórskiego Sebastian Nowak, rodziny uczniów, grono pedagogiczne oraz uczniowie starszych klas.
Podczas uroczystości Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Adam Jopek, Dyrektor ZSOMS w Raciborzu dr Ludmiła Nowacka (w Raciborzu) oraz Dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II mgr Małgorzata Grzesiakowska (w Tarnowskich Górach) wręczyli uczniom akty ślubowania i berety. W dalszej części ceremonii, obie panie otrzymały z rąk Komendanta ŚlOSG „Medal zasłużony dla Śląskiego Oddziału Straży Granicznej”. Identyczne wyróżnienie odebrała w Raciborzu Dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Współpracy z Młodzieżą Danuta Maćkowska.
Porozumienie o współpracy pomiędzy Śląskim Oddziałem Straży Granicznej i Zespołem Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach podpisano 24 lutego 2020 roku, natomiast 7 kwietnia 2020 roku również pomiędzy Zespołem Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Od 1 września ubiegłego roku w tych szkołach realizowany jest program nauczania opracowany przez funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w ramach przedmiotu uzupełniającego „Ochrona granicy państwowej z elementami prawa”. Zarówno w Tarnowskich Górach jak i w Raciborzu klasy te cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem młodzieży. Obydwie szkoły planują rekrutację uczniów chcących podjąć kształcenie w klasie o profilu Straży Granicznej w roku szkolnym 2021/2022.
rekrutacja2021/2022
molnet plus
uonet+

czytaj pl 2017 plakat

wtorek, 03 sierpnia 2021
Dziś imieniny:
Lidii, Augusta

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman

2003 - 2021 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska