UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies.

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry
tel.: 32 719 11 58

Wykaz podręczników dla uczniów klas 1
(wykaz zbiorczy; proszę zwracać uwagę na czerwone dopiski)

Wykazy podręczników dla pozostałych klas
(oznaczenia klas są takie, jak będą obowiązywać od września 2021)

 2aLO  3aLO  3dT
 2bLO  3bLO  3gT
 2cT  3cLO  3hT
 2dT  3eLO  4cT
   3fLO  4dT
akademia sukcesu

Inspektor Danych Osobowych
Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.
0116 czerwca kl. 2bLO wzięła udział w wykładzie pt. "Woda i ekologia" w ramach tegorocznej edycji projektu artystyczno-ekologicznego Eko Kraina 2021, którego tematem przewodnim jest Woda. Wykład prowadził Olaf Józefoski - prezes Stowarzyszenia Wolnej Herbaty, podczas którego poruszono takie tematy jak:
- ilośc wody potrzebnej do tego, aby wyprodukować jeden t-shirt, tabliczkę czekolady, czy samochód,
- znaczenie produkcji poszczególnych dóbr dla środowiska naturalnego,
- gałęzie przemysłu najbardziej zatruwające otaczający nas świat,
- co każdy z nas może zrobić, aby choć trochę odciążyć przyrodę w codziennych zmaganiach z nadużyciem wykorzystywania wody na świecie?
Stowarzyszenie Wolnej Herbaty, to młoda organizacja pozarządowa działająca w Katowicach i okolicznych miastach. Ich obszar działalności skupia się głównie wokół tematyki ekologii i nurtu Zero Waste. Stowarzyszenie promuje integrację społeczną i działa na rzecz wspierania harmonijnego rozwoju człowieka. Organizują prelekcje i konferencje, warsztaty ekologiczne oraz sporo innych akcji takich jak np.kawiarenki naprawcze Repair Café Katowice, na których bezpłatnie naprawiają zepsute sprzęty, współorganizują też akcje sprzątania terenów zielonych pod hasłem “SprzątaMy Dzielnice” oraz są inicjatorami ogólnopolskiej akcji #codziennie5.
Stowarzyszenie prowadzi też sporo warsztatów ekologicznych (naturalne kosmetyki i środki czystości, wermikompostowanie, upcykling, roślinna kuchnia zero waste – na ten temat wydali nawet darmowego e-booka) oraz cykl spotkań Zero Waste Meetup. Są także organizatorami Wymienialnika, czyli spotkań na których zachęcają do wymieniania się niepotrzebnymi rzeczami, zamiast ich wyrzucania. W ramach Wymienialnika prowadzą także trzy grupy na Facebooku, dla województwa śląskiego, łódzkiego i podkarpackiego.
Zachęcam uczniów do wprowadzenia w życie nie tylko zasad Zero Waste, ale również Slow Life.
rekrutacja2021/2022
molnet plus
uonet+

czytaj pl 2017 plakat

wtorek, 03 sierpnia 2021
Dziś imieniny:
Lidii, Augusta

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman

2003 - 2021 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska