21 marca pierwszy dzień wiosny

Wiosna to najbardziej optymistyczna i najpiękniejsza pora roku, rozkwitające kwiaty, promienie słoneczne, śpiew ptaków… Dlatego nadejście wiosny to święto, które obchodzi się niemal w każdym zakątku świata.

21 marca również w naszej szkole obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny. Na ten dzień przygotowaliśmy dla naszych uczniów konkurs na najbardziej oryginalny strój Pani Wiosny. Wystarczy zgłosić jednego przedstawiciela z klasy, który zaprezentuje ciekawy strój. Liczy się pomysł i wyobraźnia. Budząca się do życia przyroda daje wiele możliwości na interesujące przebranie.

Mamy nadzieję, że w tym dniu w całej szkole nie zabraknie strojów w kolorach wiosennych.

Klasy zainteresowane zgłaszają jednego przedstawiciela do 20 marca 2023r. do Pani Aleksandry Wachli i Pani Aleksandry Łągiewki.

Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie na NAJBARDZIEJ ORYGINALNE WIOSENNE PRZEBRANIE, który odbędzie się w dniu 21 MARCA 2023 roku.

1. Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski.
  2. Konkurs jest skierowany do uczniów klas I – IV LO i T.
  3. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 21.03.2023r. w czasie długiej przerwy (I piętro).
  4. Przedmiotem konkursu jest prezentacja najciekawszego, najbardziej kreatywnego wiosennego przebrania. Uczniowie przebierają się w przygotowany wcześniej strój i prezentują się w dniu 21.03.2023r. w czasie długiej przerwy.
  5. Uczestnicy konkursu przygotowują w domu przebranie według własnego pomysłu.
  6. W dniu 21.03.2023r. komisja konkursowa dokona wyboru najlepszego stroju spośród uczestników.
  7. Komisja konkursowa oceniając przebrania weźmie pod uwagę następujące kryteria: pomysłowość, estetykę wykonania stroju, wkład pracy.
  8. Warunkiem przeprowadzenia konkursu jest zgłoszenie udziału minimum 10 klas.

Zwycięzca konkursu zdobędzie nagrodę dla swojej klasy. Zwycięska klasa ma prawo wyboru w kwietniu jednego dnia bez pytania.

III miejsce w konkursie literackim

Z radością i dumą przekazuję dobre wieści: uczeń klasy 2aLO, Paweł Flakus, zdobył trzecie miejsce w XI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PROZATORSKIM IM. FIODORA DOSTOJEWSKIEGO DLA MŁODZIEŻY

Pobiegnij o zdrowie

Z uwagi na obecnie wyczerpany limit zapisów, prosimy o nadsyłanie zgłoszeń (imię i nazwisko ucznia, data urodzenia, miejscowość zamieszkania oraz numer telefonu) w odpowiedzi bądź