30 lecie Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach

27 kwietnia 2024 r uczniowie klas o profilu Straż Graniczna uczestniczyli w pikniku z okazji 30 – lecia Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach. Część uczniów z klas 1c, 2c i 3c zabezpieczała zorganizowany na tą okazję bieg w którym Carmen Pozimski, Kamil Przyrowski, Wiktoria Klonowska, Julia Filipczak i Szymon Krzykawski drużynowo zajęli 1 miejsce. Placówka Straży Granicznej w Katowicach -Pyrzowicach jest największą placówką w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu, która zabezpiecza funkcjonowanie Portu Lotniczego. Podczas pikniku placówka zaprezentował swój sprzęt i uzbrojenie oraz pokaz funkcjonariuszy interwencji specjalnej oraz wyszkolenie psa służbowego.