mLegitymacja/eLegitymacje

eLegitymacje (legitymacje) – informacje
Zgodnie z rozporządzeniem z 7 czerwca 2023 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, od roku szkolnego 2024/2025 wszystkie legitymacje będą wydawane tylko w formie e-Legitymacji (dokumenty w formie prostokątnej, plastikowej karty, wielkości karty kredytowej, który zastąpi papierowy blankiet) i na życzenie mLegitymacji (nie zastępuje ona eLegitymacji). W związku z tym w razie zagubienia dokumentu, należy do sekretariatu szkoły dostarczyć zdjęcie w formie elektronicznej przesyłając je na adres: sekretariat@zstu.tg.edu.pl lub przez Uonet+. Zdjęcie musi spełniać następujące warunki:

  • być kolorowe, o wymiarach 35 × 45 mm,
  • wykonane na jednolitym jasnym tle, z równomiernym oświetleniem, mające dobrą ostrość oraz odwzorowujące naturalny kolor skóry,
  • obejmować wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70–80% fotografii,
  • pokazywać wyraźnie oczy, z widocznymi brwiami,
  • osoba na zdjęciu powinna być bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, powinna patrzeć na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami.
  • zdjęcie powinno być w formacie .jpg lub .jpeg, o rozmiarze maksymalnie 1MB i w wymiarach 496 pikseli (wysokość) x 354 pikseli (szerokość) lub proporcjonalnie więcej oraz rozdzielczości do 100 dpi.

Szkoła nie wykonuje zdjęć oraz nie dokonuje ich obróbki. Usługi te świadczą zakłady fotograficzne, gdzie należy poprosić o cyfrową wersję zdjęcia, zgodnie z powyższymi parametrami.

mLegitymacje – informacje
W roku szkolnym 2021 Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II przystąpił do projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji – mLegitymacja, która jest częścią aplikacji mobilnej mObywatel.

Jest to bezpieczne i nowoczesne bezpłatne narzędzie, które uprawnia uczniów do ulgowych przejazdów autobusem lub pociągiem.

mLegitymacja jest ważna do momentu zakończenia nauki w szkole ponadpodstawowej, ale co roku trzeba zwrócić się do administratora o nowy kod aktywacyjny.

Aby uruchomić mLegitymację należy:

  1. Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji (do pobrania poniżej).
  2. Wysłać, bezpośrednio przez dziennik Uonet+ lub pod adres admin@zstu.tg.edu.pl, zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB (poprawne wymiary zdjęcia to: 496px (wysokość) i 354px (szerokość) lub proporcjonalnie więcej).
  3. Pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin.
  4. Pobrać kod aktywacyjny z Uonet+ i uruchomić System na urządzeniu.

Dokumenty do zapoznania i pobrania:
Regulamin aplikcji mObywatel
Wiosek o wydanie mLegitymacji dla ucznia niepełnoletniego
Wiosek o wydanie mLegitymacji dla ucznia pełnoletniego

Pozostałe wpisy:

Informacja

Pragniemy przypomnieć, że kandydaci zakwalifikowani do klasy pierwszej „wojskowość” i „straż graniczna” proszeni są o dostarczenie oryginału świadectwa oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty do dnia

Więcej »

Harmonogram egzaminów poprawkowych

Dyrekcja Szkoły informuje, że w dniach 26-28 sierpnia 2024, odbędą się egzaminy poprawkowe, według następującego harmonogramu: 26.08.2024informatyka – godz. rozpoczęcia 8:00matematyka – godz. rozpoczęcia 8:00przyjmowanie

Więcej »

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych odbyło się na placu szkolnym. Pani Dyrektor Grażyna Kowalska wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem , dyplomy

Więcej »

Sukces ucznia

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż uczeń ZSTU, Igor Kowolik, spisał się bardzo dobrze na Mistrzostwach Śląska w pływaniu 🏊, które odbyły się w dniach

Więcej »
Skip to content