Rekrutacja 2024/2025

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych
im. Jana Pawła II

ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat tel. 32 719 11 58
e-mail: sekretariat@zstu.tg.edu.pl

Dni Otwarte za nami

W naszej szkole zakończyły się właśnie Dni Otwarte, w czasie których uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych mogli poznać ofertę edukacyjną, którą kierujemy do nich w tym roku, a także mogli na żywo zobaczyć pokazy umiejętności uczniów ZSTU oraz oferowane tu zajęcia.

Uczniowie zainteresowani klasami mundurowymi mogli spróbować swoich sił na strzelnicy multimedialnej, obejrzeć pokaz musztry, składania broni, prezentację technik samoobrony, pokaz udzielania pierwszej pomocy. Na stoiskach przygotowanych przez Straż Graniczną, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Gliwicach oraz 5. Pułk Chemiczny z Tarnowskich Gór specjaliści odpowiadali na pytania młodzieży związane z karierą w służbach mundurowych. W drugim dniu odwiedził nas funkcjonariusz Straży Granicznej – przewodnik psa tropiącego – wraz ze swoim podopiecznym, który zaprezentował swoje umiejętności zebranej młodzieży.

Ósmoklasiści chcący wybrać kierunek techniczny mieli możliwość obejrzenia pracowni logistycznej oraz stanowiska związanego z kierunkiem kolejowym. Na tych stanowiskach pasjonaci tych tematów opowiadali młodzieży o możliwościach, jakie czekają na nich po ukończeniu nauki na tych kierunkach.

Równocześnie odbywały się Powiatowe Targi Edukacyjne, w czasie których nasi uczniowie prezentowali ofertę edukacyjną i korzyści płynące z dołączenia do naszej szkolnej społeczności.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym Partnerom, wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie oraz Odwiedzającym za ten wspólnie spędzony czas.

Policyjny pokaz technik wysokościowych, symulacja akcji ratowniczej po wybuchu środków pirotechnicznych, oddanie strzału na multimedialnej strzelnicy, pokazy musztry i aikido, ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, prezentacja wozów bojowych i kolejowego sprzętu technicznego – to tylko niektóre z wydarzeń, jakie towarzyszyły nam w minionym tygodniu.

Za nami Dni Otwarte oraz Targi Edukacyjne – czas, który wspominamy z wypiekami na twarzy. W dniach 14-15.03.2023 uczniowie klas ósmych mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną ZSTU na rok szkolny 2023/24. Licznie przybyli goście mieli okazję porozmawiać z uczniami klas starszych, reprezentujących kierunki liceum (takie jak oddział przygotowania wojskowego, klasa straży granicznej, klasa policyjna) oraz kierunki technikum (technik transportu kolejowego i technik logistyk). Podczas spaceru szkolnymi korytarzami, uczniowie ZSTU opowiadali o specyfice swoich kierunków, swoich doświadczeniach, odpowiadali na liczne pytania. Zainteresowaniem cieszyły się też kierunki wprowadzane w tym roku jako nowość – klasa liceum z pedagogiką resocjalizacyjną i psychologią ogólną oraz klasa technikum – technik lotniskowych służb operacyjnych.

Tradycyjnie, w Dniach Otwartych udział wzięli wszyscy partnerzy szkoły. Gościliśmy przedstawicieli 5 Pułku Chemicznego im. gen. broni Leona Berbeckiego w Tarnowskich Górach, przedstawicieli Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gliwicach, reprezentantów Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji w Tarnowskich Górach, pracowników Aresztu Śledczego w Tarnowskich Górach, reprezentantów Powiatowej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Tarnowskich Górach oraz przedstawicieli PKP Cargo i PKP PLK. Odwiedzający nas ósmoklasiści mogli porozmawiać z przedstawicielami tych jednostek na temat perspektyw i warunków związanych z pracą w nich.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Ósmoklasistom oraz Opiekunkom grup szkolnych za odwiedzenie nas w tych dniach.

Naszym Partnerom składamy najserdeczniejsze podziękowania za obecność i wsparcie w przygotowaniu tego wydarzenia.

2003 – 2024 Copyright zstu Rights Reserved

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska

Skip to content