V Tarnogórskie Zawody z Pierwszej Pomocy

W dniu 12 kwietnia br. przeprowadzone zostały V Tarnogórskie Zawody z Pierwszej Pomocy, w których drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce na dziesięć drużyn startujących w kategorii Szkoły Ponadpodstawowe.

Yeva Vodolaha z 1bLO

Zawodnicy musieli wykazać się bardzo fachowym przygotowaniem w zakresie udzielania pierwszej pomocy rozszerzonej o elementy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, a rywalizacja pomiędzy poszczególnymi zespołami biorącymi udział w zawodach była naprawdę bardzo zacięta.

W różnych punktach Tarnowskich Gór przygotowano aż 12 punktów, w których zawodnicy musieli udzielić fachowej pierwszej pomocy. Zawodnicy musieli się również wykazać bardzo dobrą kondycją fizyczną i znajomością Tarnowskich Gór ponieważ punkty z pozorowanymi zdarzeniami wypadkowymi były rozmieszczone w znacznych odległościach od siebie, a informacje o miejscu umieszczenia punktu były orientacyjne. W sumie  zawodnicy mieli do pokonania ponad 10 kilometrów marszobiegu.

Zawody zorganizował Harcerski Klub Ratowniczy z Tarnowskich Gór.

Pozostałe wpisy:

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych odbyło się na placu szkolnym. Pani Dyrektor Grażyna Kowalska wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem , dyplomy

Więcej »

Sukces ucznia

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż uczeń ZSTU, Igor Kowolik, spisał się bardzo dobrze na Mistrzostwach Śląska w pływaniu 🏊, które odbyły się w dniach