V Tarnogórskie Zawody z Pierwszej Pomocy

W dniu 12 kwietnia br. przeprowadzone zostały V Tarnogórskie Zawody z Pierwszej Pomocy, w których drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce na dziesięć drużyn startujących w kategorii Szkoły Ponadpodstawowe.

Szczegółowe wyniki można zobaczyć na stronie:

Naszą szkołę w tych zawodach reprezentował zespół w składzie:
Agnieszka Proksz – kapitan zespołu z 3bLO
Julia Pradelok z 3cLO
Kamil Walesa z 3cLO
Dawid Draszczyk z 3dT

Zawodniczkami rezerwowymi uczestniczącymi w zawodach były:
Marta Majer z 3cLO
Zofia Ulfik z 1cLO
Yeva Vodolaha z 1bLO

Zawodnicy musieli wykazać się bardzo fachowym przygotowaniem w zakresie udzielania pierwszej pomocy rozszerzonej o elementy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, a rywalizacja pomiędzy poszczególnymi zespołami biorącymi udział w zawodach była naprawdę bardzo zacięta.

W różnych punktach Tarnowskich Gór przygotowano aż 12 punktów, w których zawodnicy musieli udzielić fachowej pierwszej pomocy. Zawodnicy musieli się również wykazać bardzo dobrą kondycją fizyczną i znajomością Tarnowskich Gór ponieważ punkty z pozorowanymi zdarzeniami wypadkowymi były rozmieszczone w znacznych odległościach od siebie, a informacje o miejscu umieszczenia punktu były orientacyjne. W sumie  zawodnicy mieli do pokonania ponad 10 kilometrów marszobiegu.

Zawody zorganizował Harcerski Klub Ratowniczy z Tarnowskich Gór.